Golom Salihovića Sloboda na Tušnju pobijedila Tuzla City

Generalna provjera pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH

Fena

16.2.2019

+6

Nogometaši Slobode ostavili su bolji dojam u generalnoj provjeri pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH, pobijedivši danas na Tušnju ekipu Tuzla Cityja rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je "rezervista" Adnan Salihović u 80. minuti, na asistenciju Omara Pršeša.

Igralo se prilično žustro, ponekad i preoštro, pa je bilo dosta posla za sudije.

Igrači Tuzla Cityja u prvom poluvremenu imali su bolje prilike za gol, ali nisu uspjeli savladati Gorana Vukliša. U nastavku je Sloboda iskoristila jednu od nekoliko prilika, ostvarivši šestu pobjedu u pripremnom razdoblju, istovremeno nanijevši ekipi iz Siminog Hana prvi poraz u kontrolnim utakmicama.

Ekipe su susret počele u sljedećim sastavima:

Sloboda: Vukliš, Beganović, Adžem, Ignjatović, Ivetić, Hadžanović, Alispahić, Husejnović, Smajić, Baraban, Vidović.

Tuzla City: Fejzić, Čomor, Bevab, Brekalo, Kojić, Hasanović, Trumić, Šarčević, Hajrović, Zlatković, Ubiparip.

Treneri Zlatan Nalić i Slobodan Starčević u drugom dijelu šansu su pružili većem broju igrača. Tuzla City iduće subote na Tušnju dočekuje ekipu Sarajeva, dok će Sloboda u goste Čeliku.