Olimpik savladao Slaviju u posljednjoj prijateljskoj utakmici

Meč odigran u Kiseljaku

Generalka pred nastavak sezone. Arhiv

Fena

22.2.2019

Fudbaleri Olimpika su u 'generalci' za proljetni dio sezone savladali ekipu Slavije rezultatom 2:1.

Utakmica odigrana u Kiseljaku je u potpunosti pripala ekipi s Otoke. Tokom cijelog susreta su imali posjed lopte i dominirali, dok je ekipa iz Istočnog Sarajeva uspijevala da odoli napadima Vukova.

U prvom dijelu Olimpik je imao nekoliko vrlo dobrih prilika, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Malo je nedostajalo prisebnosti napadača, a u nekoliko situacija je golman Slavije sjajno reagirao i spasio svoju mrežu, saopćeno je iz Olimpika.

I u drugom dijelu inicijativa Olimpika je bila kontinuirana, ali je do pogotka prva došla ekipa iz Istočnog Sarajeva. Arbinja je bio strijelac sredinom poluvremena.

Olimpik je nakon toga nastavio sa stvaranjem prilika, a do poravnanja su došli preko Osmanovića, koji je nakon jedne dobre akcije bio precizan i savladao golmana Slavije.

Dvije minute prije kraja nakon kornera Milović je postigao pogodak za konačnih 2:1 u korist Olimpika.