Hercegovački derbi prekinut zbog bakljade i sukoba na tribinama, policija morala reagirati

Posljednja utakmica 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

Široki Brijeg: Prekinut derbi zbog navijača. Screenshot

24.2.2019

Posljednja utakmica 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Širokog Brijega i Zrinjskog na stadionu Pecara prekinuta je u 66. minuti zbog bakljade i sukoba na tribinama.

Navijači Širokog tokom meča u više navrata ubacivali su baklje na teren, a u tome su im se pridružili i gostujući navijači, pa je sudija Irfan Peljto prekinuo meč.

Peljto je tokom prvog poluvremena upozoravao igrače i stručne štabove da će prekinuti meč ako se pirotehnika bude ubacivala. Na kraju, glavni arbitar je poslao igrače u svlačionici.

Policija je brzo regirala i sa tribine gdje su navijači Širokog izbacila nekoliko osoba.

Rezultat kod prekida bio je 1:0 za Široki Brijeg. Strijelac jedinog pogotka bio je Petar Franjić u 15. minuti iz kaznenog udarca.