Sarajevo teškom mukom savladalo Krupu, Ahmetović pogodio za pobjedu

V. Dedić

2.3.2019

Detalj s utakmice na Koševu - Avaz
+5

Sarajevo je stiglo do nove pobjede u prvenstvu. Izabranici Husrefa Musemića su na Koševu savladali Krupu 2:1.

Sarajevo u vodstvo dolazi već u četvrtoj minuti, nakon centaršuta sa desne strane, Halilović je loše šutirao, ali lopta nekako završava iza leđa golmana Krupe.

Krupa je iz prvog konkretnijeg napada došla do poravnanja. Igrala se 36. minuta, kada je Nikodijević pogodio za 1:1, a koliko je imao sreće kod pogotka, Halilović ovaj put je bio isto toliko nesretan.

U drugom poluvremenu dominacija bordo tima, a do novog vodstva domaćin dolazi u 73. minuti, Halilović je ubacio sa lijeve strane, a na pravom mjestu našao se Mersudin Ahmetović i zatresao mrežu Krupe.

Sarajevo je ovom pobjedom povećalo prednost ispred Zrinjskog na tabeli i sada ima 10 bodova više na prvom mjestu.