A. Ču.

18.5.2019

S utakmice na Koševu - Avaz
+8

Nogometaši Sarajeva slavili su protiv Zvijezde 09 u susretu pretposljednjeg kola na Koševu rezultatom 4:0 nakon čega je počelo šampionsko slavlje .

Sarajevo je pobjedom osiguralo duplu krunu, prvu u svojoj historiji, te četvrtu šampionsku titulu u BiH.

Amar Rahmanović je u 25. minuti devetim golom doveo domaćina u vodstvo 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Bordo tim je udvostručio prednost kada je Hebibović iz voleja pogodio za 2:0.

Mersudin Ahmetović je zabio goil u 33. minuti za 3:0, a konačan rezultat postavio je Krste Velkoski.

Utakmicu na Koševu posmatralo je preko 15.000 gledalaca, a centralna manifestacija proslave je ispred Vječne vatre.

Historijski uspjeh ostvarilo su 32 igrača koji su nastupali u takmičarskim utakmicama ove sezone. To su: Vladan Kovačević, Elvis Džafić, Belmin Dizdarević, Bojan Pavlović, Adi Adilović, Nihad Mujakić, Amer Dupovac, Darko Lazić, Aleksandar Šofranac, Numan Kurdić, Selmir Pidro, Almir Bekić, Halid Šabanović, Mufid Salčinović, Miloš Stanojević, Joachim Adukor, Ljuban Crepulja, Rifet Kapić, Alen Mustafić, Anel Hebibović, Aladain Šišić, Ševkija Resić, Vedad Gljiva, Emir Halilović, Amar Rahmanović, Benjamin Tatar, Nathan Crepaldi da Cruz, Krste Velkoski, Haris Handžić, Mersudin Ahmetović, Sanin Klarić i Mario Crnički.

Mujakić dobio priznanje "Ismir Pintol"

Stameni stoper bordo tima i reprezentacije BiH U-21 Nihad Mujakić oprostio se od navijača FK Sarajevo, jer karijeru nastavlja u belgijskom Kortrijku.

Ovaj defanzivac, podsjetimo, zimus je transferiran u belgijski klub čiji je vlasnik Vinsenta Tana (Vincenta), sada već bivši većinski vlasnik upravljačkih prava FK Sarajevo, a drugi dio sezone u bordo-bijelom dresu odigrao je kao posuđen igrač.

Mujakić je u ovoj sezoni odigrao je 37 utakmica i postigao dva gola. Inače, Mujakiću su "Horde zla" uručile nagradu za najborbenijeg igrača sezone, pod nazivom "Ismir Pintol".

Nakon završetka meča pretposljednjeg kola Premijer lige BiH uslijedio je i svečani trenutak dodjele pehara.

Pehar namijenjen najboljoj ekipi u Bosni i Hercegovini podigao je kapiten Sarajeva Krste Velkoski nakon čega je nastalo veliko slavlje.