Zrinjski nakon tri godine više sretno, nego spretno do pobjede nad Veležom

Piše: Al. Ti.

28.7.2019

Detalj sa večerašnje utakmice - Avaz
+6

Veliki gradski derbi između Zrinjskog i Veleža odigran je večeras Pod Bijelim brijegom prvi put nakon tri godine, a pobijedili su Plemići rezultatom 1:0.

Susret je protekao u otvorenoj igri obje ekipe, a prvu šansu na utakmmici imali su fudbaleri Zrinjskog. Lendrić je zaobišao Bobića, ali šutira pored gola.

Igrala se 23. minuta kada je Zrinjski preko Čurjurića šutirao sa vrha šesnaesterca, ali bio je neprecizan.

Do kraja prvog poluvremena gledali smo igru na sredini terena bez nekih velikih šansi za oba tima.

U drugom poluvremenu ipak vidjeli smo gol. Igrala se 54. minuta kada je Zrinjski došao u vodstvo. Nakon jednog ubačaja sa strane, Zvonić u namjeri da izbije loptu nespretno pogađa vlastitu mrežu za veliko slavlje domaćih.

Velež je uzvratio u 68. minuti kada je Zvonić imao šansu da se iskupi za autogol, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

Zrinjski je mogao da kazni ovaj promašaj samo minut kasnije, ali Čirjak ne pogađa.

U 74. minuti najbolja šansa za Velež, ali Brandao pogađa stativu. Samo četiri minute kasnije nova prilika za Zrinjski, ali šut Lendrića odlazi preko gola.

Ostalo je do kraja 1:0 za Zrinjski.

Zrinjski se pobjedom u derbiju iskupio za poraz u prvom kolu protiv Sarajeva i sada ima tri boda u novoj sezoni, dok je Velež i dalje bez bodova.