Spektakl pod Bijelim brijegom: Zrinjski izbacio Utreht

Piše: E. Ma.

1.8.2019

Detalj s meča - Avaz
+3

U revanš utakmici 2. pretkola Evropske lige ekipa Zrinjskog napravila je spektakl i izbacila je holandski Utreht.

Mostarci su impresivnom igrom slavili sa 2:1 i plasirali se u treće pretkolo. Gol za pobjedu u 110. minuti utakmice postigao je Staniša Mandić nakon prečke i loše intervencije golmana gostiju za veliko slavlje domaćih navijača pod Bijelim brijegom.

Nije sve dobro krenulo po "Plemiće". Holanđani su bili bolji u prvom poluvremenu, stvarali su više prilika, a dobru igru krunisali su golom u 2. minuti sudijske nadoknade.

Pogotku Utrehta iz slobodnog udarca kumovala je greška golmana Ivana Brkića. Iako udarac nije bio baš snažan, Brkić je uhvatio loptu, ali ona mu je nekako prošla kroz noge i završila u mreži.

Pogodak je pripisan Simonu Gustafsonu.

Igrači trenera Harija Vukasa uspjeli su se vratiti u meč spektakularnim pogotkom u 65. minuti koji je postigao Irfan Hadžića.

Prvi meč završen je remijem 1:1.