Uža specijalnost Amara Osima: "Plavi" na Bilinom polju savladali Čelik

Piše: Al. Ti.

10.8.2019

Detalj sa utakmice u Zenici - Avaz
+7

U okviru četvrtog kola Premijer lige BiH Željezničar je na Bilinom polju u derbiju kola savladao domaći Čelik rezultatom 2:0 i nastavio svoj sjajan niz na početku sezone.

Podsjećamo, Željo u dosadašnjem dijelu sezone ima tri pobjede i remi, te impoznatnu gol-razliku od 5:0.

Utakmica je počela dobrom šansom za Čelik, ali udarac Dilavera sjajni brani Erić.

Uzvratio je i Željo, ali udarac Boje brani Pavlović.

U 23. minuti nova šansa za Želju, ali šut Krpića ponovo brani Pavlović. Najbolju šansu za tim sa Grbavice desila se u 26. minuti kada Zec pogađa stativu.

Do kraja prvog poluvremena Čelik je pritiskao, ali bez konkretnih šansi.

Drugo poluvrijeme počelo je sjajnom šansom za Želju, ali Zec iz situacije "jedan na jedan" ne uspijeva savladati Pavlovića.

Igrala se 49. minuta kada je Željo došao u vodstvo. Asistenciju je upisao Sadiković, a strijelac je bio Krpić.

U 55. minuti došlo je prekida, koji je trajao nekih 10-ak minuta zbog bakljade domaćih navijača, ali i gađanja gostujuće klupe raznim predmetima.

U nastavku prva šansa za domaćina, ali šut Vrhovca završava na prečki gola gostiju.

U 71. minuti Željo je riješio sve dileme oko pobjednika u večeranjem susretu. Brzu kontru preko Zeca krunisao je drugim golom na utakmici Krpić.

Do kraja je mogao Željo do još jednog gola, ali Pavlović sjajno brani udarac Mujezinovića.

Ostalo je do kraja 2:0 za Želju, koji se sada nalazi na liderskoj poziciji sa utakmicom više od Sarajeva.

ZENICA, stadion Bilino polje. Gledalaca: 12.000. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Arnel Novalić (Doboj). Dodatne sudije: Luka Bilbija (Prijedor) i Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik). Strijelci: 0:1 – Krpić (49), 0:2 – Krpić (72). Žuti kartoni: Dedić, Blažević, Isić (Čelik), Sipović, Stanić, Alispahić, Krpić (Željezničar).

Čelik: Pavlović, Vrhovac, Dedić (65. Mahmutović), Dilaver (75. Aganspahić), Huseinbašić, Isić, Blažević, Perišić, Jamak, Karlos, Okić (65. Grahovac). Trener: Hasan Ozer.

Željezničar: Erić, Stevanović, A. Zec (61. Veselinović), Krpić (90. Zajmović), E. Zec (76. Mujezinović), Stanić, Alispahić, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović. Trener: Amar Osim.