Tuzla City se ne šali: Na Tušnju arhivirano i Sarajevo

Al. Ti. / Avaz.ba

21.9.2019

Detalj s današnje utakmice na Tušnju - Avaz
+5

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH Tuzla City je na domaćem terenu savladala aktuelne prvake, ekipu Sarajeva rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Tuzla City se izdvojila na vrhu tabele sa 20 bodova ispred Sarajeva.

Početak utakmice protekao je u boljoj igri Tuzle, koja je povela već u 8. minuti. Husejnovića je u šesnaestercu srušio Mustafić, a siguran sa bijele tačke bio je Ubiparip.

U nastavku utakmice nastavila se dominacija domaćeg tima, a prvu šansu za Sarajevo propušta Milanović u 28. minuti koji sa 10-ak metara ne uspijeva zabiti.

Nova šansa za bordo tim dogodila se u 35. minuti kada je Šerbečić šutirao glavom, ali nije bio precizan.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Tuzla je udvostručila prednost. Strijelac je bio bivši igrač Sarajeva Nermin Crnkić.

Moglo je Sarajevo do smanjenja rezultata u 53. minuti, ali Milanović propušta čist zicer.

Igrala se 84. minuta kada je Kovačević odlično reagirao ispred Crnkića i spriječio da Tuzla dođe i to trećeg gola.

Tračak nade gostima donio je Ahmetović u 90. minuti koji pogađa za konačnih 2:1.

U drugoj utakmici današnjeg programa Mladost DK je savladala Slobodu rezultatom 2:0.

Strijelci za domaći tim bili su Atajić u 38. minuti iz penala, i Horić u 77.