Zrinjski Pod Bijelim brijegom deklasirao Čelik, Velež slavio protiv Zvijezde

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

22.9.2019

Detalj s utakmice u Mostaru. Ž. Miličević

Na stadionu Pod Bijelim brijegom danas je Zrinjski u okviru 9. kola Premijer lige BiH deklasirao zenički Čelik rezultatom 3:0 i na najbolji način se vratio nakon poraza u prošlom kolu od Radnika.

Pobjednik je riješen već nakon 20-ak minuta kada su "Plemići" imali dva gola prednosti.

Prvo jeu 16. minuti Govedarica doveo Zrinjski u vodstvo od 1:0. Samo četiri minute kasnije Čurjurić pogađa za 2:0.

I u nastavku utakmice domaćini su dominirali, a konačan rezultat postavio je Barbarić u 54. minuti.

Treba istaknuti da je Čelik utakmicu završio sa deset igrača u polju, obzirom da je Husejbašić u 74. minuti zaradio direktan crven karton.

U drugoj utakmici današnjeg programa veliku pobjedu na gostovanju ostvario je Velež, koji je slavio u Gradačcu protiv Zvijezde, a bilo je 2:1.

Gosti iz Mostara, koji su prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede, poveli su u 59. minuti golom Vehabovića. Izjednačenje Zvijezdi donio je Stjepanović u 75. minuti.

Veliku pobjedu "rođenima" donio je Brandao u 78. minuti.

Velež se nakon ove pobjede nalazi na 10. mjestu sa 8 osvojenih bodova, dok je Zvijezda posljednja.