Ahmetović igrač odluke: Sarajevo teškom mukom do pobjede nad Tuzla sitijem

Drugi ovosezonski trijumf aktuelnog šampiona

Ahmetović pogodio na asistenciju Rahmanovića. FK SARAJEVO

Piše: A. V. / Avaz.ba

12.8.2020

Fudbaleri aktuelnog šampiona BiH, Sarajeva, vratili su se na pobjednički kolosijek. Nakon kiksa na gostovanju kod Mladosti, izabranici Vinka Marinovića danas su na Stadionu Asim Ferhatović Hase u sklopu 3. kola M:tel Premijer savladali ekipu Tuzla sitija uz dosta muke s minimalnih 1:0.

Prva ozbiljnija šansa viđena je u 21. minuti. Đokanović je silovito šutirao s nekih 20-ak metara, ali je lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola.

Tatar u 27. minuti maestralno proigrava Ahmetovića, koji u situaciji jedan na jedan sa golmanom ne uspjeva smjestiti loptu u mrežu.

Odlična prilika za goste u 32. minuti. Badji je šutirao, a lopta je okrznula stativu i završila u rukama Kovačevića.

Sarajevo dolazi do vodstva u 34. minuti. Rahmanović je maestralno proigrao Ahmetovića, koji zakucava loptu u mrežu.

Mogli su gosti do izjednačenja u 41. minuti. Nukić je sjajno ubacio za Ubiparipa, a Kovačević je sjajno odbranio njegov udarac.

Nove dvije prilike za goste u 44. minuti. Prvo je Kojić šutirao pravo u Kovačevića, a potom je Badjijev udarac završio preko gola.

Tuzla siti zaprijertio je u 68. minuti preko Ramića, ali je ostalo 1:0.

Veliki pritisak gostiju u nastavku, a najbolju priliku imali su u 87. minuti. Ramić je silovito šutirao pored gola.

Sarajevo je tako stiglo do druge pobjede, dok je Tuzla siti upisao drugi poraz.

Za Sarajevo su danas igrlai: Kovačević, Pidro, Oremuš, Ahmetović, Rahmanović, Miličević, Jukić, Đokanović, Šerbečić, Dupovac, Tatar.

Tuzla City je nastupio u sastavu: Fejzić, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Badji, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović.