Četvrti gol Mujezinovića u četiri odigrane utakmice

Dvije asistencije Štilića. FK Željezničar

Piše: A. M. / Sport Avaz

15.8.2020

Večeras su odigrane još dvije utakmice 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Lider prvenstva, Željezničar slavio je pobjedu na gostovanju kod Slobode (0:2), a Velež je na svom terenu istim rezultatom savladao Krupu.

Gosti iz Sarajeva ovaj meč dočekali su na čelu tabele s devet osvojenih bodova i u tom ritmu krenuli su po nova tri boda.

Već u šestoj minuti Željo je poveo. Semir Štilić je uputio sjajan centaršut, a Ivan Lendrić glavom pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Plavi su do kraja prvog poluvremena pokušavali doći do drugog gola, međutim odbrana Slobode otklanjala je opasnost.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto mirniju utakmicu uz nekoliko pokušaja s obje strane. U 73. minuti Štilić je upisao drugu asistenciju na utakmici. Odličnim pasom u prostor proigrao je Mustafu Mujezinovića koji je četvrtim golom u isto toliko odigranih utakmica udvostručio prednost svog tima.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je tako Željezničar u četiri odigrane utakmice ostvario maksimalan učinak i sa 12 bodova sigurno drži prvu poziciju na tabeli.

Sloboda je ovim porazom ostala na četiri osvojena boda i nalazi se na sedmom mjestu.

Velež je na stadionu "Rođeni" ugostio ekipu Krupe i slavio pobjedu 2:0.

Domaći su u početku susreta imali terensku inicijativu, ali bez mnogo prilika.

Krupa se vrlo brzo oslobodila početnog pritiska i uzvratila s nekoliko udaraca prema golu.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Do polovine drugog dijela nije bilo velikih uzbuđenja, a onda je Velež ubacio u brzinu više i prijeti preko Brandaa.

U 72. minuti susreta Obren Cvijanović je doveo domaće u vodstvo, a sve dileme oko pobjednika pobjednika riješio je Haris Ovčina golom u sudijskoj nadoknadi.