Piše: A. M. / Sport Avaz

16.8.2020

U okviru 4. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Bijeljini večeras su se sastali Radnik i Široki Brijeg.

U prvih pola sata igralo se uglavnom na sredini terena bez većih prilika.

Radnik je prvu priliku imao u 38. minuti susreta. Bradonjić je nakon lijepe akcije šutirao sa distance, ali je Zlomislić sjajno intervenisao.

U 43. minuti Radnik je imao najbolju priliku u prvom poluvremenu. Đurić je loptom u prostor izbacio Huseinbašića, a on nesebično pokušao uposliti Đurića, ali je odbrana Širokog u posljednjem trenutku loptu izbacila u korner.

Široki je imao veliku šansu u posljednjoj minuti prvog dijela kada je nakon centaršuta Cipetića nespretno intervenisao golman Radnika, a Pervan glavom poslao loptu pored desne stative gola Radnika.

Drugo poluvrijeme donijelo je golove. Široki je poveo u 68. minuti susreta golom Ćorića koji je kaznio grešku Motike.

U 78. minuti Radnik je došao do izjednačenja. Bradonjić se sjajno snašao uz desnu aut liniju, predriblao odbrambenog fudbalera Širokog i asistirao Šariću koji sjajnim udarcem pogađa za konačnih 1:1.