Treća pobjeda ekipe iz Siminog Hana. FK TUZLA CITY

Piše: A. V. / Sport Avaz

23.8.2020

Danas su od 17 sati u M:tel Premijer ligi BiH odigrana dva susreta 5. kola.

Tuzla siti je na Tušnju ugostio ekipu Olimpika je savladao je bez većih problema rezultatom 3:2.

Vojo Ubiparip je s bijele tačke u 19. minuti pogodio za vodstvo domaćina, koje je u 26. minuti udvostručio kapiten ekipe Ajdin Nukić.

Olimpik u 28. minuti preko Adisa Hadžanovića smanjuje rezultat, no u nastavku susreta prima još jedan pogodak.

Pobjedu Tuzla sitija potvrdio je Hrvoje Barišić golom u 61. minuti.

Gosti su u 92. minuti ublažili poraz, a strijelac za konačnih 3:2 bio je Adnan Osmanović.

Tuzla sitiju današnja pobjeda bila je treća ove sezone i poslije nje je četvrti sa devet bodova, dok je Olimpik pretrpio četvrti poraz i posljednji je na tabeli bez bodova, ali i utakmicom manje.

Krupa je istovremeno remizirala sa Radnikom 1:1, a oba gola pala su u drugom poluvremenu.

Seid Zukić je u 59. minuti doveo goste u vodstvo, a bod domaćinu spasio je Nikola Mandić golom u 69. minuti.

Obje ekipe su poslije ovog remija na učinku od četiri boda i nalaze se na desetoj, odnosno devetoj poziciji.