Novi kiks Sarajeva: Velež odnio bod s Koševa

Derbi bez pobjednika

Remi Sarajeva i Veleža. FK SARAJEVO

Piše: A. V. / Sport Avaz

23.8.2020

Sarajevo je večeras u susretu 5. kola M:tel Premijer lige BiH ugostilo Velež i neočekivano ostalo bez pobjede.

Bilo je na kraju 1:1, a gosti su znatno bolje ušli u meč, te zaprijetili u 4. minuti preko Omara Pršeša, čiji je udarac izblokirao Hrvoje Miličević.

Fejsal Mulić u 11. minuti šutira iz slobodnog udarca, ali pogađa vanjski dio mreže.

Slaviša Radović je imao priliku u 18. minuti. šutirao direktno. Sjajno je šutirao, a Vladan Kovačević izbacio loptu u korner.

Nova prilika za Velež u 20. minuti. Radović je dodao do Obrena Cvijanovića koji prima loptu i šutira, ali Kovačević ponovno brani.

Sarajevo prvi put prije u 25. minuti. Ivan Jukić je ubacio, ali Mirko Oremuš glavom šutira pored gola.

Đani Salčin je u 32. minuti ubacio za Zinedina Mustedanagića, čiji udarac glavom završava pored gola.

Jukićev udarac iz 33. minute također ide pored gola.

Velež je ozbiljnije zaprijetio u 40. minuti preko Mulića, ali nije bilo promjene rezultata.

Ipak, gosti dolaze do vodstva u 45. minuti. Brandao je ubacio loptu u kazneni prostor, Mulić ju je propustio za Mehmeda Ćosića, koji je prevario Kovačevića za 0:1.

Drugo poluvrijeme otvorio je Benjamin Tatar šansom u 53. minuti. Lopta ide pored gola.

Izjednačenje u 59. minuti. Sjajna akcija igrača Sarajeva, Haris Handžić asistira Jukiću, koji postiže svoj prvijenac.

Ćosić je u 62. minuti bio u dobroj poziciji nakon solo prodora, ali je loše šutirao.

Velika prilika za Sarajevo u 69. minuti. Denis Zvonić izbacuje u korner.

Ponovno šansa za Sarajevo u 70. minuti. Adnan Bobić ovaj put fantastično brani šut Amera Dupovca.

Prijeti Sarajevo i u 73. minuti preko Handžića, čiji udarac odlazi preko gola.

Međutim, nije bilo promjene rezultata i Velež je stigao do velikog boda. Trenutno ima osam bodova i šesti je na tabeli.

Sarajevo također ima osam bodova i peto je, ali s utakmicom manje.

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Oremuš, Mustedanagić, Miličević, Salčin, Jukić, Handžić, Dupovac, Tatar, Sušić.

Velež: Bobić, Radović, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Cheshmedjiev, Radovac, Mulić.