Ubjedljiva pobjeda "Plemića"

"Plemići" očitali lekciju gostima iz Luksemburga. HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Piše: A. V. / Sport Avaz

27.8.2020

Nakon Borca, plasman u drugo pretkolo Evropske lige izborio je i mostarski Zrinjski.

"Plemići" su Pod Bijelim Brijegom ugostili luksemburški Diferdanž i savladali ga s ubjedljivih 3:0.

Tim Mladena Žižovića od starta se pokazao kao jači tim i na odmor je otišao s dva gola prednosti.

Nemanja Bilbija je pogodio za vodstvo u 37. minuti, a potom je Miloš Filipović u 40. povisio na 2:0.

Tačku na "i" stavio je u 80. minuti rezervista Josip Ivančić, kojem je asistirao mladi Ivan Bašić.

Mogla je pobjeda Zrinjskog biti ubjedljivija, ali se nekoliko navrata sjajno istakao golman gostiju.

Zrinjski: Brkić, Tičinović, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Trebotić, Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Mašić.

Diferdanž: Štraus (Straus), Franconi (Franzoni), Brusko (Brusco), De Tadeo (De Taddeo), Lemperur (Lempereur), Pereira, Balde, Gulluni, Joachim, Buh (Buch), Gonkalo (Goncalo) Almeida.