Borac savladao Krupu i izbio na prvo mjesto

Slavlje fudbalera Borca. FK Borac

Piše: Avaz Sport

31.8.2020

Borac je večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u okviru 6. kola Premijer lige BiH savladao Krupu sa 3:1 i upisao četvrtu pobjedu u sezoni.

Od samog početka domaći su dominirali i stvarali šanse, a u 17. minuti Almedin Ziljkić je postigao sjajan pogodak za vodstvo Borca.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0, a u 58. minuti Stojan Vranješ je na asistenciju Gorana Zakarića pogodio za 2:0.

Deset minuta kasnije Zakarić je izborio penal, a odgovornost je preuzeo Vranješ i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Krupa je u 75. minuti došla do utješnog pogotka. Strijelac gola za konačnih 3:1 bio je Miloš Aćimović.

Banjalučani su se ovom pobjedom bodovno poravnali sa Željezničarom i zahvaljujući boljoj gol razlici izbili na prvo mjesto na tabeli, ali uz utakmicu više od tima s Grbavice.