Željo sjajnim golom Mujezinovića do pobjede na Pecari i liderske pozicije

Plavi nisu iskoristili penal u 66. minuti susreta

Pobjeda za povratak na lidersku poziciju. FK Željezničar

Piše: Avaz Sport

13.9.2020

Fudbaleri Željezničara savladali su Široki Brijeg na Pecari rezultatom 0:1 i vratili se na lidersku poziciju Premijer lige BiH.

Prvu veliku priliku imali su domaći u trećoj minuti. Alen Jurilj je glavom promašio gol iz izgledne situacije.

Nakon prvog kornera za Plave u 17. minuti pokušao je Ante Blažević, ali je lopta otišla pored gola.

Široki je do kraja prvog poluvremena ubacio u brzinu više i pokušao doći do vodsta, ali su gosti zahvaljujući Irfanu Fejziću sačuvali svoju mrežu.

S utakmice na Pecari. NK Široki Brijeg

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru Željezničara.

U 62. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste. Jure Obšivač je nakon nesporazuma s golmanom laktom udario Mustafu Mujezinovića koji je vrebao iz drugog plana, a sudija je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ivan Lendrić, ali njegov udarac odbranio je Dario Miškić.

Mujezinović je u 72. minuti donio prednost gostima. Krenuo je s centra, fudbaleri Širokog olako su ga pustili, a onda je sa 20-ak metara sjajnim udarcem pogodio za 0:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.