Prva gostujuća pobjeda za tim iz Mostara

"PlemićI" sigurni. FACEBOOK

Piše: A. V. / Sport Avaz

28.9.2020

Fudbaleri Zrinjskog su u susretu 9. kola M:tel Premijer lige BiH gostovali Krupi i slavili rutinsku pobjedu rezultatom 0:3.

Već u 4. minuti gosti su zaprijetili preko Damira Zlomislića, koji šutira pravo u golmana domaćih Vaslija Kolaka.

Domaći su uzvratili u 8. minuti, kada Stefan Nikolić šutem s 20-ak metara pogađa prečku.

Zrinjski dolazi do prednosti u 14. minuti. Zlomislić je sjajno šutirao i pogodio mrežu domaće momčadi.

Već u 18. minuti bilo je 0:2. Ognjen Todorović je ubacio loptu u šesnaesterac, ona je došla do Nemanje Bilbije, koji je golom krunisao akciju svoje momčadi.

Krupa je 25. minuti ostala s igračem manje, nakon što je direktan crveni karton zbog prigovora dobio Nikolić.

Zrinjski je nastavio dominirati, a novu šansu imao je u 37. minuti, kada je udarac Miloša Filpovića otišao preko gola.

Gosti rješavaju pitanje pobjednika u 66. minuti. Filipović je sjajno ubacio loptu u petarac, a glavom je pogodio Dinko Trebotić.

Mogao je Zrinjski i do četvrtog gola u 74. minuti, ali Kolak fantastično brani udarac Ivana Enina.

Krupa je najbolju priliku imala u 80. minuti. Marko Golubović je sjajno prevario Slobodana Jakovljevića i šutirao, ali nije bio precizan.

Na kraju je ostalo 0:3, pa je Zrinjski stigao do svoje četvrte pobjede ove sezone, prve gostujuće. Trenutno je na učinku od 13 bodova i drži sedmu poziciju s dvije utakmice manje.

Krupa je pak pretrpjela šesti poraz i ostala je na sedam osvojenih bodova i 10. mjestu.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Nikolić, Puzigaća (58. Filipović), Palić, Svraka (46. Dujaković), Andrejić (72. Golubović), Mandić (58. Modić), Simonović.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić (61. Enin), Stojkić (61. Tičinović), Todorović, Bekić, Jakovljević, Trebotić (71. Arežina), Filipović (71. Govedarica), Bilbija (79. Mašić).