Četvrta pobjeda tima iz Tuzle i deveti izgubljeni meč momčadi iz Sarajeva

Detalj s utakmice na Tušnju. FK OLIMPIK

Piše: A. V. / Sport Avaz

4.10.2020

Sloboda je danas u susretu 10. kola M:tel Premijer lige BiH na Tušnju ugostila Olimpik i savladala ga rezultatom 2:0.

Prva ozbiljnija prilika zabilježenja je u 29. minuti. Abid Mujagić je silovito šutirao tik pored gola Olimpika.

Vodstvo za Slobodu u 33. minuti. Amar Beganović je izbio sam ispred golmana gostiju Adnana Hadžića i snažnim udarcem pogodio za 1:0.

Olimpik prijeti u 42. minuti preko Adisa Hadžanovića, ali lopta odlazi pored gola.

Minut kasnije bilo je 2:0, ali nakon vrlo konfuzne situacije. Loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Ivan Dujmović, a glavni sudac meča je prvobitno dosudio korner, pa je nakon konsultacije sa pomoćnicima ipak pokazao na centar.

U 47. minuti Adnan Golubović krajnjim naporom brani šut Aladina Šišića.

Pritisnuo je Olimpik od samog starta drugog poluvremena, a u 52. minuti u sjajnoj šansi bio je Marko Perišić koji je atraktivno šutirao preko gola.

Ahmed Hasanović je pokušao u 83. minuti nakon sjajnog solo prodota, ali nije bio preciza.

Ostalo je 2:0, čime je Sloboda stigla do četvrte pobjede.

Olimpik je pak pretrpio deveti poraz na deset mečeva.

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Beganović A., Husejinović, Beganović Dž., Tomašević, Uzelac, Maksimović, Mujagić, Osmić, Kurtalić.

FK Olimpik: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Handžić K., Milanović, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Handžić F.