Zrinjski na Tušnju razbio Tuzla siti, simultanka Filipovića

Ubjedljiva pobjeda "Plemića"

Filipović: Postigao het-trik. TUZLALIVE.BA

16.10.2020

Fudbaleri Zrinjskog ubjedljivo su slavili na gostovanju kod Tuzla sitija u susretu 11. kola M:tel Premijer lige BiH.

Rezultat na Tušnju glasio je 0:4 u korist momčadi iz Mostara, koja je riješila pitanje pobjednika za poluvrijeme.

Krenuli su domaći ofanzivno i prvu priliku imali u 5. minuti, kada je Huso Karjašević šutirao pravo u Ivana Brkića.

Zaprijetio je u 16. minuti i Nemanja Nikolić, čiji udarac odlazi tik pored stative.

Tri minute kasnije Zrinjski je poveo. Nemanja Bilbija je glavom uposlio Miloša Filipovića, koji je topovskim udarcem matirao Azira Muminovića.

Velika šansa za Zrinjski u 27. minuti, kada Josip Ivančić pogađa stativu.

Već u sljedećoj minuti bilo je 0:2. Filipović je šutirao, lopta se odbila do Ognjena Todorovića, koji je lažnjakom prevario svoje čuvare i smjestio loptu u mrežu.

Slobodan Jakovljević je u 38. minuti mogao postići treći gol za Zrinjski, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Pitanje pobjednika riješeno je u 45. minuti. Mario Tičinović je lijepo prošao po lijevoj strani i dodao za Fillipovića, koji je postigao svoj drugi gol danas.

Krenuo je Tuzla siti na sve ili ništa u drugom poluvremenu, ali Zrinjski ponovo prijeti u 65. minuti, kada Filipović pogađa stativu.

Nemanja Bilbija je imao odličnu šansu u 71. minuti, ali je njegov udarac završio pored gola.

Fenomenalnu partiju Filipović kruniše het-trikom u 85. minuti za konačnih 0:4.

Zrinjskom je ovo bila peta pobjeda, a Tuzla sitiju peti poraz.

Tuzla City: Muminović, Kostić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Džafić (45+5. Đerić), Bađi, Nikolić (78. Hodžić), Nukić (88. Mešinović), Ubiparip, Maksimović (61. Maksimović).

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić (79. Mašić), Barbarić, Todorović, Jakovljević, Enin, Filipović (86. Sahiti), Tičinović, Bilbija (82. Arežina).