Dominacija i rutinska pobjeda Željezničara na Otoci protiv Olimpika

Pogađali Lendrić i Štilić

Slavlje igrača Željezničara. FK Željezničar

17.10.2020

Fudbaleri Željezničara gostovali su gradskom rivalu Olimpiku u susretu 11. kola M:tel Premijer lige BiH i slavili rutinsku pobjedu rezultatom 0:3.

Plavi su do vodstva na Otoci stigli u 38. minuti, kada je Aleksandar Kosorić glavom spustio loptu za Ivana Kendrića, koji je zabio za 0:1.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a domaći su u nastavku krenuli ofanzivno.

Aladin Šišić je u 48. minuti sjajno pobjedao odbrani gostiju, ali je Frane Ikić izbacio loptu u korner.

Dvije minute kasnije zaprijetio je i Adnan Osmanović, ali je bio neprecizan.

Prijeti i Željezničar u 55. minuti preko Vedrana Vrhovca, koji šutira pravo u Adnana Hadžića.

Velika prilika za Olimpik u 57. minuti. Šišić je probio po strani i ubacio za Kenana Handžića, ali je Ikić ponovo spasio goste.

Željezničar postiže drugi gol u 71. minuti. Ponovo je strijelac bio Lendrić, koji je zaobišao Hadžića i smjestio loptu u praznu mrežu.

Nova šansa za goste u 78. minuti. Udarac Sedada Subašića završio je tik pored stative.

Konačnih 0:3 postavlja kapiten gostiju Semir Štilić, koji se poigrao s odbranom domaćina i lijepo matirao Hadžića.

Željezničaru je današnja pobjeda bila sedma ove sezone, dok je Olimpik pretrpio čak deseti poraz.

Olimpik: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Osmanović, Perišić, K. Handžić, Milanović, Cruz, Imamović, Lekanić, Šišić.

Željezničar: Erić, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Alispahić, Milićević, Veselinović, Blažević, Lendrić, Ikić.