Sarajevo u derbiju savladalo Široki Brijeg

Bordo tim došao do osme ovosezonske pobjede

Handžić: Strijelac vodećeg gola. FK SARAJEVO

17.10.2020

Sarajevo je u derbiju 11. kola M:tel Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostilo Široki Brijeg i savladalo ga s 2:0.

Gosti su zbog problema s virusom i povredama nastupili sa svega 13 igrača i nisu mogli parirati znatno kvalitetnijem protivniku, koji je s druge strane bio bez svog najboljeg igrača Benjamina Tatara.

Prvu priliku imao je Haris Handžić u 13. minuti, ali je njegov udarac završio u rukama Martina Zlomislića.

Sjajna šana za Sarajevo u 20. minuti. Krste Velkoski je prevario Jurea Obšivača i šutirao, ali je Zlomislić fenomenalno odbranio.

Hrvoje Miličević je u 35. minuti pokušao iz slobodnjaka, no, ostalo je 0:0.

Sarajevo dolazi do prednosti u 39. minuti. Velkoski je ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Handžić, koji pogađa za 1:0.

Drugo poluvrijeme krenulo je šansom Amara Rahmanovića u 49. minuti, ali se ponovo istakao Zlomislić.

Zlomislić je spasio svoj tim i u 72. minuti, skrenuvši udarac Velkoskog u korner.

Bordo tim ovjerava pobjedu u 80. minuti. Rahmanović je izašao sam na Zlomislića i rutinski ga matirao za 2:0.

Sarajevu je ovo bila šesta uzastopna pobjeda, ukupno osma ove sezone.

Široki je pak pretrpio treći poraz.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Handžić, Dupovac, Sušić, Fanimo.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Grgić, Ćorić, Mašić, Jurilj, Marić, Stanić, Jurić, Ikić.