Favoriti izborili plasman u četvrtfinale

Rutinske pobjede Sarajeva i Željezničara

Detalj s utakmice u Krupi na Vrbasu. FK Sarajevo

Piše: A. M.

21.10.2020

Odigrano je sedam utakmica osmine finala Kupa BiH.

Sarajevo je rutinski slavilo u Krupi rezultatom 2:4.

Bh. prvak je već u prvom poluvremenu riješio pitanje prolaska u četvrtfinale. Gosti su poveli u devetoj minuti nakon autogola Marina Galića. Amar Rahmanović je golovima u 25. i 37. minuti povisio na 0:3, a tračak nade domaćim donio je Igor Makitan u 62. minuti susreta. Šest minuta kasnije četvrti gol za Sarajevo postigao je Matijas (Matthias) Fanimo. Krupa je u samom finišu susreta smanjila na 2:4 preko Emanulaha Blaževića.

Željezničar je na Grbavici savladao Goražde sa 3:0.

Gosti su dugo odolijevali napadima Plavih, ali je odbrana Goražda kapitulirala u 67. minuti kada je Petar Bojo pogodio za 1:0. Pet minuta kasnije prednost Želje udvostručio je Vedran Vrhovac svojim prvim golom u dresu tima sa Grbavice. Luka Juričić je sa bijele tačke u 78. minuti postavio konačnih 3:0.

Borac je plasman u četvrtfinale izborio uvjerljivom pobjedom protiv Rudara u Kaknju 1:6.

Detalj s utakmice u Mostaru. Ž. Milićević

Zrinjski je u drugom poluvremenu slomio otpor Slavije i pobijedio rezultatom 4:0.

Tuzla siti je slavila protiv Radnika iz Bijeljine 3:1, a ekipa Klisa je kao gost savladala Velež iz Nevesinja 0:2.

Nakon regularnih 90 minuta u duelu Rudara iz Prijedora i Zvijezde 09 nije bilo golova, pa su putnika u četvrtfinale Kupa BiH odlučili penali. Zvijezda je bila bolja u izvođenju jedanaesteraca 4:3 i plasirala se u narednu fazu takmičenja.

Meč osmine finala između Veleža i Širokog Brijega odgođen je za 14. novembar.