Velež ostao bez pobjede, Željezničar s igračem više izvukao bod u Mostaru

Remi u Vrapčićima

Detalj su utakmice. FK VELEŽ MOSTAR

24.10.2020

Derbi susret 12. kola M:tel Premijer lige BiH, večeras su u Mostaru odigrali Velež i Željezničar, a završen je bez pobjednika 1:1.

Krenulo je odličnom šansom za Velež u 3. minuti, kada golman gostiju Filip Erić sjajnom paradom brani udarac Samira Radovca.

Vodstvo za Velež u 7. minuti. Obren Cvijanović je ubacio, a Fejsal Mulić nadvisio sve u odbrani gostiju i glavom pogodio za 1:0.

Nova prilika za "Rođene" u 32. minuti. Radovac je ponovo šutirao, ali Erić ovaj put nije imao potrebe za intervencijom.

Željezničar je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 37. minuti. Mustafa Mujezinović je šutirao iz teške pozicije, a Adnan Bobić vrhovima prstiju izbacio u korner.

Pokušao je Asim Zec u 42. minuti, nakon što ga je uposlio Ivan Lendrić, ali je lopta završila u rukama golmana Veleža.

Velež u 55. minuti ostaje s igračem manje, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Muharem Ćivić.

Unatoč brojčanom deficitu Velež je nastavio s napadima. Brandao je u 60. minuti istrčao kontru s Omarom Pršešom i šutirao pravo u Erića.

Cvijanović je u 74. minuti zaprijetio, ali je Erić opet bio siguran.

Gosti koriste igrača više i stižu do poravnanja u 81. minuti. Pogodio je Mehmed Alispahić poslije asistencije Samira Bekrića.

Već u 83. minuti Štilić prijeti, a Bobić krajnjim naporom snage brani njegov udarac.

Željezničar s ovim remijem ima 22 boda i drugi je na tabeli, dok je Velež četvrti s 19 bodova, ali i s dvije utakmice manje od svog večerašnjeg rivala.

Velež: Bobić, Radović, Bihorac, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Ćivić, Radovac, Mulić.

Željezničar: Erić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović, A.Zec, Štilić, Alispahić, Milićević, Lendrić, Ikić.