Borac siguran u Doboj-Kaknju

Lukić s dva gola presudio Mladosti

Borac opravdao status favorita. FK Borac

25.10.2020

Fudbaleri Borca došli su do osme pobjede ove sezone, savladavši u susretu 12. kola M:tel Premijer lige Mladost u Doboj-Kaknju s 0:2.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Mladost je bila opasnija.

Veliku šansu u 5. minuti propustio je Nedim Hadžić, koji je zaobišao golmana Bojana Pavlovića, ali je iz teške pozicije šutirao pored gola.

Nova velika prilika za Hadžić u 29. minuti. Ovaj put mu sjajno brani Pavlović i izbija loptu u korner.

Borac prvi put prijeri u 29. minuti. Jovo Lukić je pronašao Bobana Georgijeva, koji je iz dobre pozicije šutirao u golmana Semira Bukvića.

Početak drugog poluvremena krenuo je odlično za goste, koji dolaze do vodstva u 49. minuti. Almedin Ziljkić je fenomenalno ubacio, a Jovo Lukić loptu smjestio u mrežu.

U 60. minuti odličnu priliku propušta novi igrač u ekipi gostiju Dejan Meleg, koji se ubacio iz drugog plana i šutirao glavom, ali je Bukvić sjajno intervenisao.

Borac rješava pitanje pobjednika u 62. minuti. Ziljkić je šutirao, lopta se odbila do Lukića, koji svojim drugim golom postavlja, ispostavilo se konačnih 0:2.

Mladost je s druge strane upisala sedmi poraz.

FK Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Nikolić, Begić.

FK Borac: Pavlović, Radulović, Jovanović, Ziljkić, Ćosić, Brtan, Lukić, Milojević, Borovčanin, Georgiev, Zakarić.