Sarajevo nastavilo niz, protiv Krupe stiglo do sedme uzastopne pobjede

Prvak neumoljiv

Rahmanović dvostruki strijelac. FK SARAJEVO

25.10.2020

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Sarajeva stigli su do sedme uzastopne pobjede u M:tel Premijer ligi BiH.

Izabranici Vinka Marinovića su u susretu 12. kola na stadionu "Asim Ferhatović – Hase" savladali Krupu s ubjedljivih 3:0.

Krenuo je bordo tim ofanzivno, a već u 4. minuti zaprijetio je preko Harisa Handžića.

Penal za Sarajevo u 5. minuti. Nemanja Vukmanović je u kaznenom prostoru srušio Krstu Velkoskog, a siguran s bijele tačke za vodstvo domaćina bio je Benjamin Tatar.

Gosti su prvi put zaprijetili u 19. minuti. Aleksa Andrejić je šutirao iz velike udaljenosti pravo u Vladana Kovačevića.

Moglo je Sarajevo do drugog gola u 24. minuti. Amar Rahmanović je probio po strani, ubacio loptu, koja se odbila do Tatara, ali on se nije najbolje snašao.

Vasilije Kolak sjajnom intervencijom u 30. minuti spašava goste, nakon što je glavom poslije centaršuta Velkoskog pokušao Amer Dupovac.

Dvije minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Rahmanović je ubacio, lopta se odbila od Marina Galića i završila u mreži.

Rahmanović ponovo prijeti u 43. minuti, ali njegov udarac glavom odlazi za malo iznad prečke Kolakovog gola.

Već na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, Sarajevo stiže do drugog gola. Ponovo je pogodio Rahmanović, nakon što mu je glavom loptu spustio Velkoski.

Gosti su imali sreće u 63. minuti, kada je Handžić zatresao prečku.

U 72. minuti nova prilika za domaći tim. Tatar je sjajno kombinirao s Handžićem, koji je pokušao petom, ali pravo u Kolaka.

Kolak se ponovo ističe sjajnom intervencijom u 75. minuti poslije pokušaja Tatara.

Do kraja nije bilo promjene rezultata. Sarajevo je upisalo ukupno devetu pobjedu, s kojom se učvrstilo na vrhu tabele s 29 bodova.

Krupa je s devetim porazom ostala pretposljednja 11. i ima sedam bodova.

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Handžić, Dupovac, Tatar.

Krupa: Kolak, Karišik, Makitan, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Vukmanović, Andrejić, Mandić, Simonović.