Željo savladao Zrinjski i vratio se na drugo mjesto

Strijelac gola odluke Frane Ikić u 71. minuti

Piše: A. M.

28.10.2020

Fudbaleri Željezničara u zaostaloj utakmici šestog kola Premijer lige BiH odigranoj danas na Grbavici savladali su Zrinjski minimalnim rezultatom 1:0.

Plavi su ozbiljno zaprijetili već u trećoj minuti susreta preko Semira Štilića koji je sjajno šutirao, ali je golman gostiju fenomenalnom intervencijom izbacio loptu u korner.

Zrinjski je uzvratio u 30. minuti. Mario Tičinović je odličnim potezom izbacio Antu Blaževića i lukavim udarcem pokušao prevariti Filipa Erića, ali je lopta otišla pored stative.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Najbolju priliku gosti su imali u 66. minuti kada je Ivan Enin sjajnim udarcem sa distance pogodio stativu.

Željo je poveo u 71. minuti. Štilić je centrirao iz prekida, a Frane Ikić udarcem glavom matirao Antonija Soldu za 1:0.

Mogao je Ikić udvostručiti prednost Želje šest minuta kasnije, ali je zahvaljujući sjajnoj intervenciji Solde ostao rezultat iz 71. minute.

Plavi su se ovom pobjedom vratili na drugu poziciju na tabeli s 25 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Sarajeva.

Zrinjskom je ovo drugi uzastopni i ukupno peti poraz ove sezone i sada se nalaze na sedmom mjestu prvenstvene tabele sa 16 bodova.