Osma uzastopna pobjeda aktuelnog šampiona

Bordo tim postigao pet golova. FK SARAJEVO

30.10.2020

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Sarajeva nastavili su veliki pobjednički niz.

Bordo tim je u susretu 13. kola M:tel Premijer lige BiH na Koševu savladao Mladost s 5:1 i upisao osmu uzastopnu pobjedu.

Krenuli su Marinovićevi izabranici žestoko, a do vodstva su stigli u 23. minuti, kada je Krste Velkoski pogodio glavom poslije ubačaja Benjamina Tatara.

Već u 28. minuti bolo je 2:0. Haris Handžić je iskoristio grešku Enesa Alića i uz pomoć Azura Mahmića prevario golmana gostiju Semira Bukvića.

Novi gol u mreži gostiju u 35. minuti. Amar Rahmanović se poigrao s odbranom Mladosti i dodao do Harisa Handžića, koji je svojim drugim pogotkom povisio na velikih 3:0.

Moglo je Sarajevo do odlaska na odmor postići još jedan gol, ali je udarac Aleksandra Pejovića iz 42. minute završio za malo pored gola.

Početak drugog poluvremena donio je nešto mirniju igru, a onda u 54. minuti Sarajevo postiže četvrti pogodak. Ponovo je pogriješila odbrana gostiju, lopta se odbila do Mirka Oremuša, koji je proslijedio do Rahmanovića, a ovaj je zakucao u mrežu.

Mladost dolazi do počasnog gola u 70. minuti preko bivšeg igrača bordo momčadi Nedima Hadžića.

Hadžić je lijepo prevario dva čuvara i preciznim udarcem s vrha kazenog prostora matirao Vladana Kovačevića.

Ponovo je Hadžić zaprijetio u 74. minuti, ali ovaj put je uspješniji bio Kovačević.

Tačku na "i" sjajnim golom iz slobodnog udarca u 90. minuti postavio je Zinedin Mustedanagić.

Dok je Sarajevo upisalo ukupno desetu pobjedu, Mladosti je ovo bio osmi poraz.

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Handžić, Dupovac, Tatar.

Mladost: Bukvić, Alić, Vazda, Hadžić, Biber, Lalić, Dejanović, Mahmić, Nikolić, Veladžić, Begić.