Deveti trijumf Plavih u prvenstvu

Štilić: Strijelac izjednačujučeg gola. FK Željezničar

Piše: A. M.

31.10.2020

Željezničar je večeras na Grbavici nakon preokreta savladao Radnik u 13. kolu Premijer lige BiH (3:1).

Hladan tuš na Grbavici dogodio se u 15. minuti kada je Milan Vušurović donio prednost gostima iz Bijeljine.

Domaći fudbaleri su nakon primljenog gola ubacili u brzinu više i zaigrali mnogo bolje. Plod takve igre bilo je izjednačenje u 34. minuti. Semir Štilić se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i pospremio loptu u mrežu za 1:1.

U posljednjoj minuti prvog dijela Željo je došao do potpunog preokreta. Fudbaleri Radnika su nakon kornera domaćih izbacili loptu iz svog kaznenog prostora na koju je natrčao Ivan Miličević i snažnim udarcem pogodio za 2:1.

Pobjedu Plavih ovjerio je Ivan Lendrić golom u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Željo je tako upisao devetu pobjedu u Premijer ligi ove sezone i sada ima 28 bodova te se nalazi na drugoj poziciji prvenstvene tabele s četiri boda manje od prvoplasiranog Sarajeva i isto toliko više od Borca na trećem mjestu.