Osmi trijumf "Plemića"

Jakovljević: Strijelac vodećeg gola. Arhiv

Piše: A. M.

8.11.2020

Zrinjski je u 14. kolu Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Bijeljini pobijedio Radnik minimalnim rezultatom 0:2.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti iz Mostara u sedmoj minuti kada je Miloš Filipović sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative.

Velika prilika za Radnik 24. minuti otišla je u nepovrat. Mahir Karić je probio po strani i centrirao za Milana Vušurovića koji je s pet metara poslao loptu preko gola.

Zrinjski je uzvratio u 33. minuti. Krenula je akcija preko Nemanje Bilbije koji je proslijedio loptu do Milana Govedarice, a ovaj je šutirao tik pored gola Radnika.

Bilbija je u 67. minuti uputio prvi udarac u okvir gola na utakmici, ali se Dalibor Kozić istakao sjajnom intervencijom.

Zrinjski je u finišu meča slomio otpor Radnika. Igrala se 82. minuta kada se Slobodan Jakovljević najbolje snašao u gužvi i zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Trijumf "Plemića" ovjerio je Dinko Trebotić u sudijskoj nadoknadi.