Zakarić presudio Želji, sedam golova u spektakularnom derbiju u Banjoj Luci

Borac četiri puta vodio i na kraju slavio pobjedu

Zakarić: Dvostruki strijelac. Mondo.ba

Piše: A. M.

9.11.2020

Posljednji meč 14. kola Premijer lige BiH donio je pravi spektakl. Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci savladao Željezničar 4:3.

Banjalučani su poveli već u četvrtoj minuti. Goran Zakarić je iz prekida centrirao u kazneni prostor gostiju, a lošu reakciju odbrane Željezničara iskoristio je Jovo Lukić i udarcem glavom poslao loptu iza leđa Filipa Erića za vodstvo svog tima.

Nije se dugo čekalo da odgovor gostiju iz Sarajeva. Tri minute kasnije Siniša Stevanović je poravnao rezultat sjajnim golom sa ivice šesnaesterca.

U 16. minuti na semaforu je bilo 2:1. Almedin Ziljkić je šutirao, lopta na putu do gola zakačila Stojana Vranješa i prevarila Erića za novo vodstvo Borca.

Sedam minuta kasnije Željo je ponovo izjednačio. Ovaj put strijelac je bio Ermin Zec na asistenciju Ivana Lendrića.

Treće vodstvo domaćem timu donio je Goran Zakarić u 38. minuti na ubacivanje Lukića.

Na odmor se otišlo s rezultatom 3:2, a nastavak meča donio je nova uzbuđenja.

Igrala se 54. minuta kada je sijevnula kontra Željezničara. Petar Bojo je proigrao Ermina Zeca koji drugim golom na utakmici pogađa za 3:3.

Zakarić je fantastičnim udarcem sa 20-ak metara pet minuta prije kraja pogodio za 4:3 i donio pobjedu Borcu.

Večerašnji trijumf Banjalučana sedmi je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci iz isto toliko odigranih mečeva. Večerašnjom pobjedom Borac se približio drugoplasiranom Želji na dva boda zaostatka.