Sva tri gola u prvom poluvremenu

Deveti trijumf Mostaraca. Ž. Milićević

Piše: A. M.

21.11.2020

Zrinjski je na svom terenu u 15. kolu Premijer lige BiH rezultatom 2:1 savladao Borac i upisao devetu pobjedu ove sezone.

Mostarci su poveli u 14. minuti. Nesporazum Bojana Pavlovića i Daglasa Kruza (Douglas Cruz) iskoristio je Nemanja Bilbija i oduzeo loptu koju je proslijedio Anesu Mašiću, a on je lagano pospremio u prazan gol za 1:0.

Prednost "Plemića" udvostručio je Bilbija sa bijele tačke u 30. minuti, a Borac je zahvaljujući golu Jove Lukića iz 40. minute sačuvao rezultatski priključak za današnjim rivalom.

Drugo poluvrijeme donijelo je slabiji tempo igre, a fudbaleri Zrinjskog rutinski su sačuvali prednost stečenu u prvom dijelu i na kraju slavili pobjedu.

Zahvaljujući tri boda iz direktnog okršaja Zrinjski je preskočio Borca na tabeli i sada se nalazi na trećem mjestu sa 28 bodova, jednim više od Banjalučana na četvrtoj poziciji.