Za četvrtim Borcem tim sa Pecare sada zaostaje tri boda

Sedmi trijumf Širokobriježana. NK Široki Brijeg

Piše: A. M.

22.11.2020

Široki Brijeg je u posljednjem meču 15. kola Premijer lige BiH na "Pecari" deklasirao Radnik iz Bijeljine rezultatom 5:0.

Pitanje pobjednika Širokobriježani su riješili u prvom poluvremenu s tri postignuta gola. U drugom su potvrdili trijumf s još dva pogotka i upisali sedmu pobjedu u prvenstvu ove sezone.

Za visoku pobjedu domaćih pogađali su Toni Jović u 4. i 33. minuti, Stipe Jurić u 31. minuti, Kristijan Medić u 71. minuti i Viktor Angelov u 76. minuti utakmice.

Široki je nakon 15 odigranih kola na petoj poziciji sa 24 boda, tri manje od Borca koji je na četvrtom mjestu.

Radnik je ovim porazom ostao u opasnoj zoni i izgubio priključak za ekipom Mladosti koja je deveta i bježi im pet bodova.