Željezničar protutnjao Doboj-Kaknjom, četiri gola u mreži Mladosti

Ubjedljiva pobjeda tima s Grbavice

Juričić: Strijelac prvog gola. FK Željezničar

27.11.2020

Željezničar je u prvom susretu 16. kola M:tel Premijer lige BiH gostovao Mladosti u Doboj-Kaknju i slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:4.

Prvu priliku je u 13. minuti imao Luka Juričić. Primio je loptu na vrhu kaznenog prostora, okrenuo se i šutirao, ali je odbrana domaćih to izblokirala.

Amer Hiroš je u 22. minuti pokušao direktno iz kornera, ali je siguran bio Filip Erić.

Gosti su došli do vodstva u 26. minuti. Lopta se nakon kornera odbila do Juričića koji ju je spretno pospremio u mrežu.

Alić je fenomenlno pokušao iz slobodnog udarca u 31. minuti, a Erić brani kranjim naporom snage.

Sjajna šansa za Željezničar u 35. minuti. Ermin Zec je petom proigrao Petra Boju, koji je loše šutirao.

Opet je Alić zaprijetio u 40. minuti i opet Erić brani.

Željezničar je umalo udvostručio prednost u 44. minuti, kada Zec nakon kornera pogađa prečku.

Erić je u 50. minuti ponovo spasio goste. Ovaj put je odbranio udarac Anesa Vazde.

Kazna je uslijedila u 58. minuti. Haris Hajdarević je pogodio prečku, lopta se odbila do Zeca, koji je pogodio za 0:2.

Juričić šutira glavom u 66. minuti, ali sjajno brani Bukvić.

Još jedna velika šansa za Želju u 80. minuti. Semir Štilić je sjajno uposlio Boju, koji je šutirao tik pored gola.

Domaćima nije bilo spasa u 83. minuti. Juričić je šutirao glavom, lopta se od stative odbila do Štilića, koji je ubacio u mrežu.

Konačan rezultat u 88. minuti postavlja Mladen Veselinović, kojeg sjajno upošljava Štilić.

Željezničar je tako prekinuo niz od tri susreta bez pobjede i upisao jubilarni deseti trijumf.

Sada je na učinku od 33 boda, što je četiri manje od Sarajeva, koji ima utakmicu manje.

Mladost je ostala na devet bodova i 16. mjestu.

FK Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Hiroš, Kovač, Šišić, Lalić, Dedić, Mahmić, Nikolić, Begić.

FK Željezničar: Erić, Blažević, Ikić, Kosorić, Miličević, Alispahić, Hajdarević, Bojo, Mujezinović, Juričić, E. Zec.