Sloboda nakon Željezničara zaustavila i Zrinjski

Tim iz Mostara dominirao, ali nije uspio slaviti na Tušnju

Slobodi novi vrijedan bod. FK SLOBODA

28.11.2020

Nakon što su u prošlom kolu na Grbavici remizirali sa Željezničarom (2:2), fudbaleri Slobode ponovu su napravili odličan rezultat.

Ovaj put su na Tušnju u sklopu 16. kola osvojili bod protiv Zrinjskog.

Meč je završen bez golova 0:0.

Prvu šansu imao je Zrinjski u 26. minuti Luis Ibanjez (Ibanez) je šutirao direktno iz kornera, a Adnan Golubović odbranio krajnjim naporom snage.

Nova prilika za Zrinjski u 38. minuti. Anes Mašić je došao do lopte u kaznenom prostoru slobode i šutirao, ali to je otišlo za malo pored gola.

Zrinjski je nastavio s dominacijom i u drugom poluvremenu. Veliku priliku u 55. minuti propušta Mašić, čiji udarac sjajno brani Golubović.

Damir Zlomislić je u 66. minuti natrčao na jednu izbačenu loptu i šutirao za koji centimetar pored gola.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

Slobodi je ovo bio četvrti remi, dok je Zrinjski okončao seriju od četiri pobjede.

Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, Husejinović, Beganović, Tomašević, Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Mašić, Bekić, Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin, Bilbija.