Sarajevo u Mostaru nastavilo niz bez poraza

Remi s Veležom

Detalj s utakmice. FK VELEŽ MOSTAR

28.11.2020

Aktuelni prvak BiH Sarajevo je u susretu 16. kola M:tel Premijer lige BiH gostovao Veležu i remizirao bez golova 0:0.

Dominirali su izabranici Vinka Marinovića skoro cijelim tokom meča.

U uvodnim minutama su zaprijetili preko Harisa Handžića i Selmira Pidre.

Handžić u 34. minuti pogađa stativu, a već u narednoj minuti Matijas Fanimo (Matthias) pogađa prečku nakon kornera.

Velež je najbolju šansu propustio u 50. minuti. Samir Radovac je progirao Brandaa, koji nije najbolje šutirao.

Gosti u 63. minuti ostaju s igračem manje. Benjamin Tatar u roku od dvije minute dobiva dva žuta kartona.

Pokušao je Fejsal Mulić u 75. minuti iz slobodnjaka, ali lopta završava u rukama Vladana Kovačevića.

Rezulat se nije mijenjao. Sarajevo je tako nastavilo niz bez poraza.  U 16 mečeva upisalo je 11 pobjeda i pet remija, te ostalo na prvom mjestu s 38 bodova.

Velež je šesti s 24 boda.

Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Brandao, Osmić, Ferreyra, Vehabović, Radovac, Mulić.

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Hebibović, Rahmanović, Miličević, Pejović, Đokanović, Handžić, Dupovac, Tatar, Fanimo.