Uzbudljiv meč Radnika i Krupe: Tri crvena kartona, dva gola i podjela bodova

Nestorović debitirao remijem

Bez pobjednika u Bijeljini. FK KRUPA

29.11.2020

Radnik i Krupa su u posljednjem susretu 16. kola Premijer lige BiH u Bijeljini odigrali meč bez pobjednika (1:1).

Prvo uzbuđenje viđeno je u 15. minuti. Lijep prodor i centaršut Milana Vušurovića, na loptu kasni Mahir Karić i propada velika šansa za domaće.

Krupa je povela u 17. minuti. Nikola Popara je izgubio loptu u opasnoj zoni, do nje je stigao Nikola Dujaković koji je šutirao i pogodio mrežu Dalibora Kozića.

U 30. minuti umalo 0:2. Ajdin Redžić je pokušao, a Kozić odbranio njegov udarac.

Radnik prvi put ozbiljunije prijeti u 35. minuti. Vladimir Bradonjić je uposlio Velibora Đurića, čiji je šut izblokirala odbrana gostiju.

Na novu ozbiljniju šansu čekalo se do 50. minute, kada Milivoje Lazić šutira pravo u Tarika Abdulahovića. Bio je to prvi udarac Radnika u okvir gola.

U 64. minuti obje ekipe ostaju s igračem manje. Po crveni karton dobili su Dejan Koraksić i Miladin Filipović.

Izjednačenje u 76. minuti. Nakon kornera lopta je stigla do Bradonjića koji se lijepim driblingom oslobodio svog čuvara i neodbranjivo pogodio za 1:1.

Velika prilika za goste u 83. minuti. Stojan Maksimović je izbio sam ispred Kozića, ali pogađa stativu.

Radnik u 83. minuti ostaje s devet igrača, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Nikola Popara.

Domaći su imali dosta sreće u 90. minuti, kada Bojan Puzigaća pogađa prečku.

FK Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Mekić, Bradonjić, Popara, Karić, Vušurović, Đurić, Koraksić, Janjić.

FK Krupa: Abdulahović, Karišik, Redžić, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Filipović, Mandić, Simonović, Nikolić.