Drama na Koševu, Sarajevo gubilo dvije minute do kraja, pa uspjelo pobijediti

Fanimo u 90. minuti postigao gol odluke

Sušić: Gol za izjednačenje. Arhiv

N. D.

2.12.2020

Fudbaleri Sarajeva bili su na rubu poraza protiv Radnika na Koševu, ali su za dvije minute uspjeli preokrenuti rezultat i doći do veoma vrijedne povrede.

Nakon sjajnog centaršuta Nikića je centrirao, Lazić je u 88. minuti pogodio za 0:1, pa je sve ličilo na prvi poraz Sarajeva u sezoni.

Ipak, minut kasnije pogodio je Tino Sušić, a u 90. i Matijas Fanimo za 2:1.

Sarajevo je ušlo u utakmicu bez četiri startera – povrijeđenih Mirka Oremuša, Mersudina Ahmetovića i Amara Rahmanovića, te kartoniranog Benjamina Tatara, a Radniku je nedostajalo sedam prvotimaca – Nikola Popara, Dejan Koraksić i Mahir Karić zbog kartona, dok su koronavirusom inficirani Jovan Motika, Bojan Mitrović, Seid Zukić i Aleksandar Vasić.

Oba tima su od prvog sudijskog zvižduka igrala otvoreno, a golovi su stigli tek u finišu.