Velež pobjedom nad Olimpikom na tabeli preskočio Zrinjski i Široki

Strijelci za "Rođene" Fejsal Mulić i Obren Cvijanović

Slavlje fudbalera Veleža. FK Velež

Piše: A. M.

5.12.2020

Fudbaleri Veleža u 18. kolu Premijer lige BiH slavili su pobjedu na svom terenu protiv Olimpika rezultatom 2:0.

Gosti su bolje otvorili meč i u prvih 20-ak minuta imali dvije dobre prilike. Međutim, Velež je ubrzo preuzeo inicijativu i zagospodario terenom. Plod dobre igre "Rođenih" bio je gol Fejsala Mulića u 38. minuti susreta.

Ekipa Veleža je i u drugom poluvremenu igrala ofanzivno, a drugi gol je došao u 66. minuti kada je prednost domaćih udvostručio Obren Cvijanović.

"Rođeni" su do kraja uspješno sačuvali stečenu prednost i upisali nova tri boda.

Velež se drugom uzastopnom pobjedom popeo na četvrtu poziciju, preskočivši Zrinjski i Široki Brijeg te sada ima 30 bodova, jedan više od gradskog rivala.