Olimpik došao do velike pobjede nad Radnikom

Uspješan debi Petrovića

Važna pobjeda za "Vukove". FK OLIMPIK

12.12.2020

Do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak došao je Olimpik, savladavši u sklopu 19. kola m:tel Premijer lige BiH na Otoci ekipu Radnika.

Prvu priliku imali su domaći u 10. minuti, ali je Nejtan Kruz (Nathan Cruz) bio neprecizan.

Aladin Šišić je u 35. minuti šutirao preko gola iz izgledne pozicije, ali je njegov udarac izblokiran.

Velika šansa za goste u 41. minuti. Imao ju je Vladimir Bradonjić. Probio je brzonogi fudbaler gostiju po strani i ubacio za Milana Vušurovića, koji je opasno šutira za malo pored gola.

Olimpik dolazi do gola u 41. minuti. Fenomenalan udarac Kenana Handžića za distance za 1:0.

Radnik ponovo prijeti u 44. minuti. Sjevnula je kontra, koju nije realizirao Mahir Karić.

Olimpik je imao odličnu priliku da udvostruči vodstvo u 53. minuti. Ivan Dujmović je šutirao, a čist gol spasio Saša Novaković.

Do kraja nije bio izglednijih prilika i Olimpik je upisao četvrtu pobjedu.

Slavko Petrović je tako upisao uspješan debi na klupi Olimpika i to baš protiv svog doskorašnjeg kluba.

Olimpik: A. Hadžić, Ojdanić, Osmanović, Karić, Perišić, K. Handžić, Crepaidi, Hadžanović. Lekanić, Dujmović, Šišić.

Radnik: Kozić, Nikić, Novaković, Sušić, Vasić, Bradonjić, Huseinbašić, Karić, Vušurović, Šubert, Janjić.