Prvak ne posustaje, nova pobjeda za kraj jesenjeg dijela sezone

Bordo tim na Koševu savladao Slobodu

Tatar: Dvostruki strijelac. FK SARAJEVO

12.12.2020

Aktuelni prvak i lider Premijer lige BiH Sarajevo došao je do nove pobjede, ukupno 13. ove sezone.

Izabranici Vinka Marinovića večeras su u susretu posljednjeg 19. kola jesenjeg dijela sezone na Koševu ugostili Slobodu i savladali je s 2:1.

Poveli su u 21. minuti.  Krste Velkoski iskoristio je veliku grešku Kenina Devedžića i uposlio Benjamina Tatara, koji je neodbranjivo pogodio za 1:0.

Novi gol u 26. minuti. Ponovo je strijelac bio Tatar, ovaj put poslije asistencije Harisa Handžića.

Moglo je u 30. minuti biti 3:0. Handžić je šutirao poslije lijepe kombinacije sa Sušićem i Handžićem, ali je Kukić obranio njegov udarac Luka Kukić.

U 49. minuti gosti ostaju s igračem manje, jer je direktan crveni karton zbog faula nad Hrvojem Miličevićem dobio Devedžić.

Dobre šanse za Sušića i Dupovca u 62. i 63. minuti, no nije bilo promjene rezultata.

A onda u 72. minuti Sloboda s igračem manje dolazi do gola i unosi neizvjesnost u meč. Lijep je pogodio Alen Kurtalić.

Ipak, gosti do kraja nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i ostalo je 2:1.

Sarajevo proljetni dio sezone dočekuje kao lider s velikih devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar.

Sloboda je nakon devetog pretrpljenog poraza osma na tabeli s 22 boda.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Pidro, Velkoski, Miličević, Đokanović, Handžić, Dupovac, Sušić, Tatar, Fanimo.

FK Sloboda: Kukić, Jusić, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Alić, Osmić, Predragović.