Velež do vrha napunio mrežu Mladosti

Gosti iz Doboj-Kaknja ispraćeni kući s četiri gola

Detalj s utakmice u Mostaru. FK VELEŽ MOSTAR

13.12.2020

Fudbaleri Veleža došli su do očekivane i ubjedljive pobjede protiv Mladosti iz Doboj-Kaknja u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH.

Rezultat je glasio 4:0 za tim iz Mostara.

Prva ozbiljnija prilika za Velež u 18. minuti. Mehmed Ćosić je odigrao dupli pas sa Obrenom Cvijanovićem i silovito šutirao, ali pravo u Semira Bukvića.

Velež ne koristi veliku šansu u 30. minuti. Ćosić je pokušao, a loptu sa gol linije izbacio Azur Mahmić.

Domaći četiri minuta kasnije dolaze do zasluženog vodstva. Samir Radovac je pronašao Cvijanovića, koji rutinski šalje loptu u mrežu.

Već u 38. minuti novi gol u mreži gostiju. Ponovo je strijelac Cvijanović, ovaj put nakon proigravanja Ćosića.

Mogao je Velež u 44. minuti do novog gola, ali je udarac Fejsala Mulića odbranio Bukvić.

Velež je nastavio s dominacijom i u drugom poluvremenu, a u 68. minuti imao je šansu preko Brandaa, od kojeg je uspješnijI Bukvić.

Bukvić se ponovo ističe u 72. minuti ispred Darija Ferejre (Darío Ferreyra).

U 83. minuti Velež nakon prekida stiže do trećeg gola. Strijelac je bio Denis Zvonić.

Do kraja domaći postižu još jedan gol. Nemanja Anđušić je izbio ispred Bukvića i pogodio za konačnih 4:0.

Velež je tako upisao treću uzastopnu pobjedu, a ukupno devetu ove sezone.

Njome se probio na visoku treću poziciju s 33 boda.

Mladost je pak upisala 12. poraz i na devetom je mjestu s 19 bodova.

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Ferreyra, Vehabović, Radovac, Mulić.

FK Mladost Doboj Kakanj: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Biber, Lalić, Dedić, Mahmić, Begić.