Široki u dramatičnoj završnici savladao Zrinjski

Hercegovački derbi pripao timu s Pecare

Velika pobjeda Širokog Brijega. NK ŠIROKI BRIJEG

13.12.2020

Široki Brijeg je u hercegovačkom derbiju, odigranom u sklopu 19. kola m:tel Premijer lige BiH, na Pecari savladao velikog rivala Zrinjski s 2:1.

Domaći su poveli u 18. minuti iz penala, koji je sigurno realizirao kapiten Dino Ćorić.

Gosti stižu do poravnanja u 76. minuti. Nemanja Bilbija je prebacio loptu glavom za Anesa Mašića, koji je zabio za 1:1.

Velika drama odigral se u samom finišu utakmice. Zrinjski je preko Bilbije u 88. minuti promašio zicer, a u 89. je stigla kazna u režiji Viktora Angelova, koji je donio pobjedu Širokom.

Široki Brijeg: Miškić, Cipetić, Ćorić, Jurilj, Marić, Stanić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić, Pervan.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Ivančić, Todorović, Bekić, Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin, Filipović, Bilbija.