Nova uspješna provjera za tim s Grbavice

Pogađali Zec, Mujezinović i Subašić. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

28.1.2021

Nakon što su jučer nadigrali Neum s 3:0, fudbaleri Željezničara danas su u okviru pripremne utakmice savladali Čapljinu rezultatom 3:1.

Željo je poveo u 26. minuti. Sedad Subašić je gurnuo za Ermina Zeca, a ovaj iskosa precizno šutirao za prvi gol Plavih.

Početak drugog dijela Plavi otvaraju novim golom. Mustafa Mujezinović je iskoristio odbijenu loptu i zatresao mrežu Čapljine za 2:0.

Igrala se 55. minuta kada je tim s Grbavice postigao treći gol. Mujezinović je oboren u kaznenom prostoru, a sa 11 metara pogodio je Subašić.

Čapljina počasni pogodak postiže u 58. minuti. Nakon kornera lopta se odbila do Marsela Macea koji je lijepim udarcem pogodio mrežu.

Mogla je Čapljina u 65. minuti postići i drugi gol, ali je Vedad Muftić sjajno odbranio penal Maceu.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Mladosti u Međugorju.