Bez golova u duelu Željezničara i Veleža

Mreže mirovale

Duel Brandaa i Stevanovića. FK ŽELJEZNIČAR

A. Vatreš

2.2.2021

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice u Čitluku remizirali s Veležom 0:0.

Brandao u 14. minuti šutira pokraj gola. Dvije minute poslije udarac Petra Boje odlazi preko gola.

U 30. i 32. minuti Dario Ferejra (Fereyra) i Nemanja Anđušić prijete, ali nije bilo veće opasnosti po gol Željezničara.

Drugi dio otvara šansa Mehmeda Ćosića iz 48. minute kada šutira pored gola. Udarac Ivana Lendrića iz 55. minute je završio pored lijeve stative Veležovog gola, a šut Slaviše Radovića iz slobodnog udarca odbranio je Vedad Muftić.

U 72. minuti Bojo lijepo prolazi po desnoj strani, odigrava povratni pas za Ermina Zeca čiji udarac odlazi malo preko gola. Bojo u 78. minuti šutira, Adnan Bobić sigurno hvata.

Za Željezničar su nastupili: Erić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Bojo, Alispahić, Veselinović, Štilić, Mujezinović, Juričić.

Velež je igrao u sastavu: Kjosevski, Dario, Zvonić, Zeljković, Radović, Ćosić, Hasanović, Radovac, Anđušić, Cvijanović, Brandao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Zrinjskog.

Velež u četvrtak, 4. februara, putuje za Antaliju, gdje će obaviti drugi dio priprema i gdje ga čekaju tri prijateljske utakmice.