Uspješna provjera

Juniorska reprezentacija BiH. N/FS BiH

A. Vatreš

11.2.2021

U-19 reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u Podgorici vršnjake iz Crne Gore rezultatom 4:2.

Bh. tim do prednosti dolazi u 12. minuti preko Ivana Bašića koji je precizno šutirao sa preko 20 metara sa lijeve strane.

Nakon kornera u 32. minuti lopta dolazi na peterac do Nikše Šilića koji je precizan za 0:2.

Dobru priliku u 41. minuti imao je Hamza Gasal, ali je iz dobre pozicije sa lijeve strane protivničkog kaznenog prostora šutirao pored gola.

Domaći sastav je u prvom poluvremenu najbliži golu bio u 44. minuti kad je Petar Tadić iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Samo minutu poslije Šilić ulazi u šesnaesterac crnogorskog tima i iskosa sa desne strane pogađa stativu.

U prvoj minuti nastavka Crna Gora smanjuje prednost bh. tima preko Dejana Perovića koji je precizan sa peterca nakon ubačaja sa lijeve strane.

Bašić je u 51. minuti još jednom pogodio mrežu sa distance za 1:3 u korist U-19 reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Faruk Duraković je u 56. minuti pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

Amar Cerić u 80. minuti koristi nesporazum u odbrani Crne Gore i postiže četvrti pogodak za našu reprezentaciju.

Dobru priliku imao je domaćin u 90. minuti, ali je Strahinja Manojlović odlično intervenisao nakon šuta protivnika sa svega pet metara.

Crna Gora u sudijskoj nadoknadi smanjuje prednost Bosne i Hercegovine nakon autogola Ajdina Jusupovića koji je jedan ubačaj sa desne strane skrenuo u vlastitu mrežu.

Ovo je bio drugi meč ovih selekcija, a u prvom odigranom u utorak Crna Gora je pobijedila sa 1:0.