TOK UTAKMICE / Željezničar - Sarajevo 0:0: Bez pobjednika u 142. vječitom derbiju

Tekstualni prijenos 142. vječitog derbija

Juričić u prodoru. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

1.3.2021

96' - Kraj utakmice. Bez pobjednika i golova - 0:0.

93' - Mešanović i Fanimo napuštaju teren. Ulaze Handžić i Jukić.

92' - Umalo je Željezničar poveo. Bekrić je ubacio, a Zec šutirao za malo preko gola.

91' - Adukor ulazi umjesto povriješenog Oremuša.

90' - Još se ukazuje pomoć Oremušu. Izgleda da neće moći nastaviti utakmicu.

88' - Sudar glavama Oremuša i Mujezinovića. Ljekarske ekipe na terenu.

82' - Nova izmjena u Željezničaru. Bekrić mijenja Alispahića.

76' - Dvostruka izmjena u Željezničaru. Ulaze Mujezinović i Zec, a teren napuštaju Veselinović i Juričić.

71' - Štilić iz slobodnog udarca pravo u živi zid.

70' - Sada žuti i za Dupovca, koji zaustavlja prodor Boje.

69' - Treći igrač sa žutim kartonom u ekipi Sarajeva. Dobio ga je Oremuš poslije prekršaja nad Veselinovićem.

65' - Bojo oštro startuje na Fanima i dobiva žuti karton.

61' - Pokušao je Mešanović iz okreta, nema problema za Erića.

60' - Prizeman centaršut Šehića s lijeve strane, hvata Kovačević.

55' - Otvorila se utakmica u potpunosti. Sarajevo dosta konkretnije u nastavku.

51' - Raspalio je Pejović po lopti iz velike daljine, ali opet siguran Erić.

50' - Najbolja šansa za Sarajevo. Velkoski je šutirao, a Erić odbranio njegov pokušaj.

48' - Kosorić ruši Sušića i postaje prvi igrač Željezničara s žutim kartonom.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena na Grbavici. Nema golova.

38' - Očajan centaršut Pidre završava u autu.

37' - Pejović šalje sjajan pas za Fanima, koji sebi daje predug for.

36' - Pritišće Željeznićar. Četvrti korner.

Detalj s utakmice. FK ŽELJEZNIČAR

34' - Novi korner za Željezničar, treći večeras.

32' - Još jedna šansa za domaće. Štilić je sjajno progirao Boju, koji šutira preko gola.

31' - Velika prilika za Željezničar. Odbranio je Kovačević pokušaj Veselinovića.

30' - Požutio je sada Miličević, ponovo je karton izborio Juričić.

29' - Pokušao je Mešanović. Nije bilo opasnosti.

25' - Prejak pas Pidre za Sušića. Propada još jedan napad Sarajeva.

22' - Šutirao je Alispahić iz velike daljine. Ide lopta pored gola.

21' - Pejović je prvi igrač sa žutim kartonom.

21' - Erić lagano hvata.

20' - Prvi korner za Sarajevo.

17' - Ubacio je Štilić, Čeliković zahvatio loptu glavom, ali nije tu bilo opasnosti.

16' - Dupovac je faulirao Juričića. Prilika za Željezničar iz prekida.

15' - Sarajevo polako dolazi do igre, no još bez prave prilike.

8' - Željezničar dolazi do gola, koji je poništen zbog ofsajda.

7' - Bez većih uzbuđenja na startu. Početno ispitivanje snaga.

3' - Inicijativa Željezničara na startu utakmice.

1' - Počela je utakmica!

Derbi će suditi Irfan Peljto iz Sarajeva, a asistirat će mu Davor Beljo iz Mostara, te Senad Ibrašimbegović iz Travnika.

U posljednjem derbiju, koji je odigran u novembru prošle godine na stadionu Asim Ferhatović Hase, rezultat je glasio 1:1.

Sarajevo današnji derbi dočekuje s devet bodova prednosti u odnosu na Željezničar.

Željezničar je uspješniji u međusobnim duelima od Sarajeva. Ima 45 pobjeda naspram 42 svog gradskog rivala, dok su čak 54 meča završena neriješenim rezultatom.

Željezničar i Sarajevo od 17.30 sati na Grbavici igraju 142. vječiti derbi.

Poznati su i sastavi.

Za Željezničar će igrati: Erić, Stevanović, Šehić, Kosorić, Miletić, Čeliković, Bojo, Alispahić, Veselinović, Štilić i Juričić.

Sarajevo će nastupiti u sastavu: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Pejović, Đokanović, Sušić, Fanimo, Velkoski, Mešanović.