Prvi poraz Sarajeva, Zrinjski odnio puni plijen s Koševa

Kraj velike serije bordo tima

Detalj s utakmice. HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Piše: A. Vatreš

6.3.2021

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Sarajeva pretrpjeli su prvi poraz u Premijer ligi BiH ove sezone.

Veliku seriju izabranika Vinka Marinovića okončao je mostarski Zrinjski, koji je slavio na Koševu s 0:1.

Trenutak odluke desio se već u 4. minuti. Ognjen Todorović je centrirao, lopta je preletjela sve u šesnaestercu i stigla do Dragana Juranovića, koji je plasirao u mrežu za vodstvo gostiju.

Imali su gosti priliku dokrajčiti ranjenog domaćina u 20. minuti, kada je Vladan Kovačević odbranio zicer Nemanji Bilbiji.

Jasmin Mešanović je u 31. minuti imao prvu ozbiljniju priliku za Sarajevo, a već dva minuta kasnije na suprotnoj strani uzvratio je Nemanja Bilbija, koji je gađao glavom tik pored stative.

Naredno veće uzbuđenje viđeno je u 62. minuti, kada je Sarajevo zaprijetilo preko Mirka Oremuša, čiji je udarac glavom otišao za malo pored gola.

Zrinjski u 67. minuti ostaje s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Marin Magdić.

Sarajevo je krenulo na sve ili ništa, ali nije uspjelo napraviti ništa ozbiljnije.

U dubokoj nadoknadi Dušan Hodžić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Unatoč porazu ostalo je na prvom mjestu i učinku od 46 bodova, dok se Zrinjski bodovno izjednačio sa Širokim Brijegom (po 38 bodova) i skočio na treće mjesto.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Velkoski, Pejović, Jukić, Đokanović, Dupovac, Sušić, Adukor.

HŠK Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Bekić, Govedarica, Jakovljević, Enin, Magdić, Juranović, Bilbija.