Zlata vrijedna pobjeda Olimpika, na Koševu nadigrana Sloboda

Slavlje igrača Olimpika. FK OLIMPIK

Piše: A. Vatreš

8.3.2021

Sarajevski Olimpik je u posljednjem susretu 21. kola m:tel Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase nadigrao ekipu Slobode i upisao zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Rezultat je glasio 2:0 za "Vukove", koji su poveli već u 5. minuti. Ivan Čurjurić je ubacio iz prekida, a loptu glavom u mrežu sjajnim udarcem smjestio Nebojša Gavrić.

Olimpik je diktirao tempo utakmice, a naredno uzbuđenje viđeno je u 29. minuti. Lijepa akcija domaćih, Semir Bajraktarević je uposlio Čurjurića, koji je slabo šutirao u golmana gostiju Adnana Golubovića.

I drugo poluvrijeme je krenulo ofanzivom Olimpika, koja se isplatila u 54. minuti. Bajraktarević je šutirao nakon sjajne kombinacije domaćih igrača, gosti su izblokirali, a potom je lopta stigla do Farisa Handžića koji je lagano pogodio za 2:0.

Samo dvije minute kasnije domaćinu je sviran penal. Abid Mujagić je u kaznenom prostoru srušio Handžića, a glavni sudija Miloš Gigović pokazao na bijelu tačku.

Ipak, Golubović brani udarac kapitena domaćih Adnana Osmanovića.

S utakmice na Koševu. FK OLIMPIK

Nova sjajna šansa za Olimpik u 64. minuti. Nejtan Kruz (Nathan Cruz) je nakon kontre loptu ostavio za Bajraktarevića koji topovski šutira, ali je stativa ovaj put spasila Slobodu.

Bajraktarević je ponovo zaprijetio u 66. minuti, a ovaj put je njegov udarac otišao za malo pored gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Olimpik je tako došao do pete pobjede, s kojom je pobjegao s dna i na 11. mjestu preskočio Krupu.